ROBERT WINNICKI

Założyciel i prezes Ruchu Narodowego, współtwórca oraz wieloletni organizator Marszu Niepodległości, działacz ruchów katolickich. Poseł na Sejm RP. Urodzony w 1985 r. w Zgorzelcu. Jego przodkowie pochodzą z Kresów Wschodnich. Publicysta, menedżer, studiował politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Mąż, ojciec Stefana i Władysława.

Od najmłodszych lat zainteresowany historią, geografią, religią i dobrze pojętą ekologią. W wieku szesnastu lat wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej. W latach 2009-2013 prezes krajowy tej organizacji. W szkole średniej prezes parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zawidowie. Wieloletni członek Civitas Christiana. Współtwórca środowiska Polski Wrocław.

W latach 2000. wspierał działalność polityczną Ligi Polskich Rodzin. Zaangażowany w kampanię referendalną nt. członkostwa Polski w UE w roku 2003. Po 2009 r. odbudował Młodzież Wszechpolską. Zainicjował i kierował organizacją kolejnych Marszów Niepodległości począwszy od 2010 roku. 11 listopada 2012 r. ogłosił powstanie Ruchu Narodowego, który w 2015 r. przekształcił się w partię polityczną o tej samej nazwie.

Przed wyborami parlamentarnymi 2015 roku kierowany przez niego RN zawarł koalicję wyborczą w ramach komitetu Kukiz 15. Został posłem VIII kadencji. W kwietniu 2016 r. opuścił klub parlamentarny Kukiz 15 i
pozostał posłem niezrzeszonym, reprezentującym RN. Jeden z najaktywniejszych parlamentarzystów, organizator wielu konferencji sejmowych, członek komisji ds. Unii Europejskiej oraz Energii i Skarbu.