PIOTR LIROY – MARZEC

Poseł na Sejm VIII kadencji, muzyk, producent, przedsiębiorca. Przewodniczący koła poselskiego Wolność i Skuteczni oraz założyciel i prezes ogólnopolskiego ruchu Skuteczni.

Za sprawą wydanej w 1995 roku płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu. Kilkukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Pod koniec lat 80. występował jako DJ w klubach i dyskotekach, realizował również wówczas nagrania demonstracyjne. W 1991 roku wyjechał do Francji, gdzie założył zespół Leeroy & The Western Posse.

Po powrocie do Polski w 1992 roku nagrał pierwsze utwory jako P.M. Cool Lee. 22 maja 1995 roku ukazał się pierwszy singel sygnowany pseudonimem Liroy zatytułowany „Scyzoryk”. Kolejnym sukcesem okazał się utwór „Scoobiedoo Ya”. Nawiązał współpracę z zagranicznymi wykonawcami, zrealizował utwory w Nowym Jorku i Londynie. Otworzył ośrodek dla młodzieży Kielecka Szkoła Jazdy. Był pomysłodawcą i twórcą „Bazy zbożowej”.

Karierę polityczną rozpoczął w 1996 roku pracując wraz z Senator Marią Łopatkową nad zapisami dotyczącymi praw dziecka w Konstytucji RP. Pracuje w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Jest autorem i sejmowym sprawozdawcą jedynej opozycyjnej ustawy przyjętej przez Sejm obecnej kadencji umożliwiającej stosowanie w lecznictwie medycznej marihuany. Doprowadził do wielu uproszczeń przepisów i ułatwień dla kierowców oraz branży motoryzacyjnej, np. brak obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego i oc, możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, tablice flotowe i wiele innych.
Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.