Okręg nr 7 – województwo wielkopolskie

1. LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof - muzyk

Poseł na Sejm VIII kadencji, muzyk, producent, przedsiębiorca. Przewodniczący koła poselskiego Wolność i Skuteczni oraz założyciel i prezes ogólnopolskiego ruchu Skuteczni.

Za sprawą wydanej w 1995 roku płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu. Kilkukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Pod koniec lat 80. występował jako DJ w klubach i dyskotekach, realizował również wówczas nagrania demonstracyjne. W 1991 roku wyjechał do Francji, gdzie założył zespół Leeroy & The Western Posse.

Po powrocie do Polski w 1992 roku nagrał pierwsze utwory jako P.M. Cool Lee. 22 maja 1995 roku ukazał się pierwszy singel sygnowany pseudonimem Liroy zatytułowany „Scyzoryk”. Kolejnym sukcesem okazał się utwór „Scoobiedoo Ya”. Nawiązał współpracę z zagranicznymi wykonawcami, zrealizował utwory w Nowym Jorku i Londynie. Otworzył ośrodek dla młodzieży Kielecka Szkoła Jazdy. Był pomysłodawcą i twórcą „Bazy zbożowej”.

Karierę polityczną rozpoczął w 1996 roku pracując wraz z Senator Marią Łopatkową nad zapisami dotyczącymi praw dziecka w Konstytucji RP. Pracuje w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Jest autorem i sejmowym sprawozdawcą jedynej opozycyjnej ustawy przyjętej przez Sejm obecnej kadencji umożliwiającej stosowanie w lecznictwie medycznej marihuany. Doprowadził do wielu uproszczeń przepisów i ułatwień dla kierowców oraz branży motoryzacyjnej, np. brak obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego i oc, możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, tablice flotowe i wiele innych.
Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.

2. KRYSTOWSKA Anna - adwokat

Adwokat. Świadczy nieodpłatnie pomoc prawną niezamożnym osobom poszkodowanym przez polski system sądowy. Doświadczenie i kwalifikacje zdobywała m. in. we Włoszech.Od lat zawodowo jest związana z województwem wielkopolskim. Jako ekspert prawny często występuje w mediach krajowych i bierze udział w wielu inicjatywach społecznych.

3. BRYŁKA Anna Mirosława - prawnik
Członek zarządu i sekretarz Ruchu Narodowego. Urodzona w 1990 roku w Kole. Absolwentka prawa i historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej. Obszary zainteresowania politycznego: dyplomacja ekonomiczna, rolnictwo i Unia Europejska głównie w aspekcie integracji gospodarczej.
4. TOMCZAK Witold Stanisław - lekarz


Lat 61, lekarz, żonaty, ojciec czworga dzieci, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997-2004, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2009. Od początku był przeciwny włączeniu Polski do Unii Europejskiej, która pozbawia państwa narodowe suwerenności, prowadząc do ich stopniowej likwidacji. Jest przeciwnikiem rezygnacji z polskiej waluty narodowej. Nigdy nie podlegał układom i naciskom politycznym, zawsze służył prawdzie, nie zdradził swoich wyborców, bronił życia i godności rodziny. Występował przeciwko patologiom życia publicznego, rozkradaniu majątku narodowego, niszczeniu polskiego rolnictwa i przemysłu. Jako członek Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim protestował wobec dyskryminacji polskiego rolnictwa.
Jako jeden z nielicznych posłów zdecydowanie występował przeciwko ratyfikacji Traktu Lizbońskiego.
Wobec nasilającej się ateizacji Europy, przypominał Europejczykom nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II, który wzywał, aby budować przyszłość Europy na fundamentach dziedzictwa chrześcijańskiego.
Przekazał Parlamentowi Europejskiemu dwa krzyże w darze od narodu polskiego. Jako poseł, mając możliwości finansowe wspierał wartościowe inicjatywy i pomagał potrzebującym. Jego biura były otwarte dla każdego.
Witold Tomczak jako pierwszy postawił przy swoim stanowisku w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego biało-czerwony proporczyk. Podobnie zachowali się potem inni posłowie różnych narodowości.
Wobec biernej postawy najwyższych władz państwowych poseł Tomczak, po bezskutecznych interwencjach parlamentarnych, stanął w obronie godności Ojca Świętego usuwając głaz przygniatający powaloną postać Papieża Polaka, przyczyniając się do zamknięcia wystawy znieważającej Jana Pawła II i Polaków w Galerii Narodowej Zachęta w 2000 r.

5. JÓŹWIAK Maciej - właściciel sklepu


Przedsiębiorca lat 35. Żonaty, jedno dziecko. Wykształcenie wyższe magisterskie. V-ce prezes Ruchu Narodowego na Wielkopolskę. Członek zarządu fundacji im. gen. Tadeusza Kutrzeby. Przeciwnik masowej imigracji i zwolennik pomocy drobnym i średnim polskim przedsiębiorcom. Ceni wartości katolickie i narodowe.

6. GAPIŃSKA Magdalena - historyk
Urodzona w 1989r. w Kole, prywatnie mama dwójki dzieci, pracownik merytoryczny instytucji kultury, z pasji – historyk. Studiowała kryminologię na Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Obecnie w trakcie specjalizacji kuratorskiej. Była działaczka Kongresu Nowej Prawicy, od 2015r. związana z partią KORWiN. W poprzednich wyborach parlamentarnych była kandydatką do Sejmu RP w okręgu sieradzkim, w wyborach samorządowych (2018) liderka listy KWW Wolność w Samorządzie w okręgu konińskim. Opowiada się za liberalizmem gospodarczym oraz wartościami chrześcijańskimi.
7. KUŚWIK Andrzej Antoni - trener sportu
Urodzony w Kaliszu, Wielkopolanin, posiada wykształcenie wyższe, był nauczycielem, hotelarzem a obecnie jest trenerem jeździectwa, przedsiębiorcą i właścicielem ośrodka jeździeckiego w Wolicy pod. Kaliszem. Aktywny uczestnik życia społecznego i politycznego, od 2 lat pełni funkcję prezesa okręgu kalisko – leszczyńskiego partii KORWiN.
8. WAWRZYNIAK Piotr Bogusław -historyk
Urodzony w Nowym Tomyślu, od ponad 40 lat mieszkaniec Trzcianki. Ukończył LO w Trzciance, a później Wydział Historii UAM w Poznaniu. Zawód wykonywany – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, regionalista, współzałożyciel Wirtualnego Muzeum Trzcianki – http://wirtualnemuzeumtrzcianki.trz.pl Sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcianeckiej, długoletni działacz partii wolnościowych, obecnie pełni funkcję prezesa okręgu pilskiego partii KORWiN. Miłośnik piwowarstwa amatorskiego, wierny kibic Lecha Poznań i Lubuszanina Trzcianka, żonaty,dwoje dzieci.
9. ROHDE Aleksandra - grafik

Ma 25 lat, Wielkopolanka od urodzenia. Pracuje jako fotograf, grafik. Współtworzy fundację Oddaj Fanty, zbierając pieniądze na leczenie osób cierpiących na raka. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnym Poznania. Jest członkiem stowarzyszenia “Poznań dla Wszystkich” oraz pomaga w organizacji maratonów. W roku 2019 brała udział w wyborach do Rady Osiedla Jeżyce, gdzie uzyskała 26% poparcia. Studiowała pedagogikę specjalną i jest wrażliwa na potrzeby dzieci.

10. ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej - ekonomista
Urodzony w 1965 roku w Środzie Wielkopolskiej, w której w latach 2002 – 2018 (4 kadencje) z sukcesami pełnił funkcję burmistrza. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne zdobyte na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, włada językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim. Pasjonat historii Polski, strzelectwa rekonstrukcyjnego i sportowego, patriota i zwolennik wolności osobistej i gospodarczej.
Poznaj Kandydatów w pozostałych okręgach